Hakkımızda

Aşkla Tasarlayıp

Sevgiyle Üretiyoruz

Sene 1995...

Kapalıçarşı'da bir kuyumcu atölyesi... Kapısından içeri bir çırak giriyor. Diğer çıraklar gibi bu çırak da, kalfa ve daha sonra usta olacak. Kendisine bir dükkan açacak 2013'te.Nuruosmaniye Caddesinde, adı ‘’FERREGUER Diamond’’. Ama bu dükkan, diğerleri gibi sadece bir kuyumcu dükkanı değildi. Bu dükkanın özgün tasarımların yapıldığı ve üretildiği bir de atölyesi vardı. Tasarımcı, bir zamanların çırağı, bugünün ‘’FERREGUER  Diamond'u Ferhat GÜLER’ idi.

İlk çağlarda inci ve pırlanta ile başlayan takı serüveni yıllar geçtikçe aşama kaydetti. Madenlerin kullanımı ve gelişen teknoloji her geçen gün kadın güzelliğine bir parça daha kattı. Türkiye' de mücevher sanatının öncü ismi olan "FERREGUER  Diamond BOUTİQUE" in, gerek özgün tasarımları gerek kalitesi ile Türk mücevher sanatının gelişmesine katkıda bulundu.

Ferhat GÜLER’in takı tutkusu onu 1995' te çırak olarak işe başladığı Kapalıçarşı' dan bugüne getirdi. ‘Bir karat üstün sevgiler’ sloganıyla tasarımları Türkiye ve Azerbaycan ve Dubai mağazalarında seçkin bir kitleye hitap etmeye başladı.

Böylece Türk kuyumculuğunda yeni bir dönem başlatan "Ferhat GÜLER"i diğer mücevher firmalarından farklı kılan bir özelliği var: "FERREGUER" tamamen özgün bir marka.

 

Firmanın sahibi ve aynı zamanda yöneticisi olan Ferhat GÜLER tarafından tasarlanan mücevherler firmanın kendi atölyelerinde üretilip satışa sunuluyor. Normal bir mücevherin vitrine çıkması bir hafta kadar sürerken, bir " FERREGUER "’in tasarımının hazırlanması 3 - 4 ay sürebiliyor. Çünkü her bir "mücevher" ürünü özenli ve titiz bir çalışma sonucu ortaya çıkıyor. Bu küçümsenemeyecek zaman farkı doğal olarak ürüne yansıyor. Bunun yanında kullanılan altının ayarı, taşın karatı ve işçiliğe gösterilen özen " Ferhat GÜLER " ürünlerini nadide ve değerli kılıyor.

Dünyada ilk kez üretilen ‘FRAGRANT’ & Co. Özel Tasarım Kokulu takı üretimi üzerine bilimel çalışmalar yaparak çalışmalarını kalitesini ve ürünlerini patent ile korumaya almıştır.

‘"Ferhat GÜLER " değerli müşterilerini herhangi bir yanılgıya düşmemeleri için uyarıyor ve son yıllarda benzer isimler taşıyan firmaların sayısının artması nedeni ile yanlış yönlenmelerini önlemek istiyor.

Şüphesiz Türkiye ve dünyada Diamond adını taşıyan sayısız kuyumcu var. Özgün tasarımları, kalitesi ve servis güvencesi ile " FERREGUER " İSTANBUL-BAKÜ-DUBAİ ‘de zor beğenenlere hitap ediyor.

www.guerferre.com

Tecrübe

1995 tarihinden günümüze kadar sektör içerisinde imalat safhasından patentli ürünler tasarlamaya kadar geniş bir mecrada faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kalite

Kuyum işi hassas bir iştir. İncelik ve zerafet ister. Buda ancak kalite ile olur. Üretimlerimizi ve faaliyetlerimizi aynı hassasiyetle sürdürmekteyiz

Destek

Sektöre yönelik değerlendirmelerimiz, marka değerinin oluşturulması ve networkun yaygınlaşması konusunda danışmanlık hizmeti sağlamaktayız

Kişiye Özel

Size özel , sizin için güzel olanı tasarlıyoruz

Ferreguer Diamond

İşlerinizi Kolaylaştırır

Bir Karat Üstün Sevgiler

Yaptığımız işlerde aşkla tasarlıyoruz ; sevgiyle üretiyoruz. Siz sadece hayal edin, biz gerçekleştirelim